1 Norma - Публикации
Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата :
Автор :
Отрасль :
Публикации
Разрешение на размещение объектов и услуг
07.04.2013

          Прийняття Податкового кодексу та внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» спричинило плутанину щодо необхідності отримання деяких дозвільних документів. Зокрема, чимало підприємств постають перед питанням –

      Чи потрібно отримувати дозвіл на розміщення об’єктів та послуг та декларацію відповідності матеріально-технічної бази законодавству?

Обов'язковість отримання такого дозволу на сьогодні не передбачена ані Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру» ані Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва прямо звернув на це увагу в листі від 17.02.2011 року та від 30.03.2011 року.

Висновок – вимагання контролюючими органами наявності такого дозволу є незаконним, а будь-яке накладання санкцій за його відсутність  є протиправним і має бути відстояне в суді.

Що ж стосується обов’язковості декларації відповідності матеріально-технічної бази законодавству, то цей документ з’явився в господарській практиці відносно недавно і перш за все використовується в контексті «права» суб’єкта господарювання, а не його «обов’язку».

Подаючи декларацію про відповідність суб’єкт господарської діяльності «легалізується» перед контролюючими органами і звільняється від необхідності отримання дозволів від органів державного пожежного нагляду та органів санітарно-епідеміологічної служби.

Фактично у суб’єкта господарювання має бути або зареєстрована декларація відповідності, або пакет дозволів на початок роботи від спеціалізованих контролюючих органів.

В принципі, примусити суб’єкта господарювання на реєстрацію подібної декларації жодних державний орган не має право. Однак державні органи мають право перевіряти «законність діяльності суб’єкта господарювання. Тобто, за відсутності і декларації про відповідність і дозволів від пожежників та санстанції, контролюючий орган вправі зробити висновок про невідповідність діяльності. Однак такими повноваження податкові органи не наділені.

В Податковому кодексі України є п. 20.1.29, який говорить про наступні права податкової:

20.1.29. здійснювати контроль за додержанням норм законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків) та порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до закону, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, наявністю торгових патентів; 

Як бачимо в цьому пункті наведений вичерпний перелік документів, які має право контролювати податкова. Ані дозволу, ані декларації в цьому переліку не має.

Висновок – декларацію про відповідність бажано отримувати, оскільки це позбавить від необхідності оформлювати цілий пакет зайвих дозволів.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що будь-яке незаконне рішення або діяння податкового органу може бути оскаржено Вами в вищестоящий податковий орган або безпосередньо в суд.

 

Лисиця Сергій

Адвокат "Юридична компанія "Дешунін і Партнери"

Сергей Лисица
Контакты
Аудиторская фирма Норма
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Осуществление торговли через плательщика единого налога по договору комиссии [UA]
        Не так давно нормами ПК України було встановлено нові правила щодо регулювання діяльності платників єдиного податку (надалі – платники ЄП) і актуальними є питання щодо ефективного застосування деяких схем зменшення податкового навантаження на платника. Це можуть бути як нові схеми, так і ті, що використовувалися до 2011 року. Зокрема раніше популярною схемою податкового планування у сфері торгівлі була наступна схема: 1. Юридична особа на загальній системі оподаткування укладає договір комісії з юридичною особою-платником ЄП, або ж навіть ФОП-єдинником щодо продажу товару за винагороду. 2.  Юридична особа на загальній системі здійснює постачання при цьому вартість товару вказувалася якомога..
Что наши клиенты говорят о нас
"С самого начала нашей деятельности на рынке консалтинга ресторанного бизнеса эффективную помощь в вопросах бухгалтерии и аудита нам оказывают специалисты  компании "Аудиторская фирма НОРМА"."
«Браво Ресторан Групп», Эктор Хименес Браво
читать все