1 Norma - Публикации
Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата :
Автор :
Отрасль :
Публикации
Перевозка на условиях конвенции МДП [UA]
06.08.2012

Ситуація:

1.      ТОВ «А». що перебуває на загальній системі оподаткування уклало договір транспортного експедирування з ТОВ «Б» (також загальна система оподаткування).

2.      У рамках виконання договору ТОВ «Б» уклало договір перевезення з ФОП на спрощеній системі оподаткування щодо перевезення вантажу на умовах конвенції МДП.

3.      На підтвердження виконання договору ФОП надав документи: рахунок, акт приймання-передачі послуг та транспортну накладну CMR. Проте у CMR в графі «Перевізник» було проставлено печатку іншого перевізника – реального власника книжки МДП.

Питання:

1.      Які податкові наслідки виникають для ТОВ «Б», зокрема чи можливим є визнання недійсним акту приймання-передачі наданих послуг та прийняття рішення про неправомірність віднесення коштів сплачених на користь ФОП до суми витрат.

2.      Які негативні наслідки наступають для ФОП у згаданому випадку.

 

1.                  Україна ратифікувала Митну конвенцію про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року. Основними особливостями перевезення із застосуванням книжки МДП є можливість перевезення вантажів у спрощенному режимі без перевірки на митниці кожної країни, через яку транспортується вантаж. Згідно ст. 4 Конвенції МДП вантажі, що перевозяться з дотриманням процедури МДП, звільняються від сплати або депозиту ввізних чи вивізних мита та зборів у проміжних митницях.

Згідно зі ст. 909 ЦК України, ст. 307 ГК України за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами). Тобто ключовим документом, що підтверджує надання послуг з перевезення буде CMR, а не акт приймання-передачі послуг. 

Оскільки особливостей обрахування сум сплачених на користь ФОП-перевізника у даному випадку законодавством не встановлено, вважаємо, що керуватися потрібно загальними нормами ПК України, а саме п. 138.2. ПК України витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу. Відповідно до п. 139.1.9.  ПК України витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Отже, можна з високою вірогідністю стверджувати, що CMR буде визнана неналежно складеною, а віднесення суми сплаченої на користь ФОП-Перевізника у даному випадку може бути оскаржено податковою при перевірці.

2.                  Відповідно до Наказу Державної митної служби України від 21 листопада 2001 року N 755 «Про затвердження Порядку реалізації положень Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП» держатель книжки МДП - юридична або фізична особа, яка допущена до виконання перевезень на умовах Конвенції МДП у порядку, передбаченому національним законодавством країни, де зареєстрований перевізник, і яка придбала право користування книжкою МДП.

Згідно вищевказаного Наказу не допускається оформлення книжки МДП якщо книжка МДП передана третій особі, яка здійснює перевезення товару, тобто дані, зазначені в графі 3 титульної сторінки обкладинки книжки МДП (назва юридичної особи або прізвище та ініціали фізичної особи, країна реєстрації та адреса держателя книжки МДП), не збігаються з даними, зазначеними в товаротранспортних документах; для резидентів - також у разі, якщо дані, зазначені в графі 3, не збігаються з даними, зазначеними в реєстраційних документах на транспортний засіб;

Щодо відповідальності ФОП-перевізника, то тут варто розглянути питання щодо взаємовідносин підприємства «Б» з таким перевізником, його зобов’язань узятих у рамках договору, взаємовідносин перевізника із власником книжки МДП, проаналізувати сферу відповідальності кожної сторони у вищевказаних відносинах.

 

Володимир Єніч адвокат "ЮК "Дешунін і партнери" 

Опубліковано у журналі "Бухгалтерия"

 

Владимир Енич
Контакты
Аудиторская фирма Норма
г.Киев, ул.Кирилловская, 1-3
карта
Публикации
Служба охраны труда на предприятии [UA]
Одним із заходів, спрямованих на гарантування безпеки праці, є створення на підприємстві служби охорони праці. В яких випадках створюється така служба, які функції виконує, та яка відповідальність наступає за ігнорування вимог законодавства щодо створення останньої розглянемо нижче.   У якому випадку створюється така служба на підприємстві та хто входить до її складу?   Одним з основних суб'єктів, що здійснюють управління охороною праці на підприємстві, є служба охорони праці. У якій формі вона створюється та функціонує - залежить від кількості працівників, що працюють на підприємстві. Створення служби охорони праці на підприємствах будь-якої форми власності передбачено ст. 15 Закону України «Про охорону праці» і є обов'язком..
Что наши клиенты говорят о нас
" "Бюро Веритас Украина" это глобальная корпорация, являющаяся одним из мировых лидеров сертификации и оценки. В Украине корпорация представлена несколькими корпоративными структурами, которые требуют решения вопросов в сфере бухгалтерского учета и налогообложения. В решении этих зачастую сложных и неоднозначных вопросов  нам помогают специалисты компании «Аудиторская фирма НОРМА». "
«Бюро Веритас Украина», Соколов Иван Георгиевич
читать все