Главная Публикации  
Публикации
Фильтр публикаций
Дата :
Автор :
Отрасль :
Публикации
Разрешение на размещение объектов и услуг
08.04.2013

          Прийняття Податкового кодексу та внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» спричинило плутанину щодо необхідності отримання деяких дозвільних документів. Зокрема, чимало підприємств постають перед питанням –

      Чи потрібно отримувати дозвіл на розміщення об’єктів та послуг та декларацію відповідності матеріально-технічної бази законодавству?

Обов'язковість отримання такого дозволу на сьогодні не передбачена ані Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру» ані Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва прямо звернув на це увагу в листі від 17.02.2011 року та від 30.03.2011 року.

Висновок – вимагання контролюючими органами наявності такого дозволу є незаконним, а будь-яке накладання санкцій за його відсутність  є протиправним і має бути відстояне в суді.

Що ж стосується обов’язковості декларації відповідності матеріально-технічної бази законодавству, то цей документ з’явився в господарській практиці відносно недавно і перш за все використовується в контексті «права» суб’єкта господарювання, а не його «обов’язку».

Подаючи декларацію про відповідність суб’єкт господарської діяльності «легалізується» перед контролюючими органами і звільняється від необхідності отримання дозволів від органів державного пожежного нагляду та органів санітарно-епідеміологічної служби.

Фактично у суб’єкта господарювання має бути або зареєстрована декларація відповідності, або пакет дозволів на початок роботи від спеціалізованих контролюючих органів.

В принципі, примусити суб’єкта господарювання на реєстрацію подібної декларації жодних державний орган не має право. Однак державні органи мають право перевіряти «законність діяльності суб’єкта господарювання. Тобто, за відсутності і декларації про відповідність і дозволів від пожежників та санстанції, контролюючий орган вправі зробити висновок про невідповідність діяльності. Однак такими повноваження податкові органи не наділені.

В Податковому кодексі України є п. 20.1.29, який говорить про наступні права податкової:

20.1.29. здійснювати контроль за додержанням норм законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків) та порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до закону, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, наявністю торгових патентів; 

Як бачимо в цьому пункті наведений вичерпний перелік документів, які має право контролювати податкова. Ані дозволу, ані декларації в цьому переліку не має.

Висновок – декларацію про відповідність бажано отримувати, оскільки це позбавить від необхідності оформлювати цілий пакет зайвих дозволів.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що будь-яке незаконне рішення або діяння податкового органу може бути оскаржено Вами в вищестоящий податковий орган або безпосередньо в суд.

 

Лисиця Сергій

Адвокат "Юридична компанія "Дешунін і Партнери"

Сергей Лисица
Контакты
Аудиторская фирма Норма
г. Киев ул. Фрунзе 1-3
карта
Тел : +38 (044) 331 17 40
Факс : +38 (044) 331 17 40
Email: norma@norma.ua
Публикации
Служба охраны труда на предприятии, имеющем значительное количество офисов в разных городах [UA]
Кожному юристу та працівнику відділу кадрів відомо про приписи ст. 13 Закону України «Про охорону праці» щодо необхідності створення служби охорони праці для додержання вимог законодавства щодо безпечних умов праці.  При цьому на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці..
Что наши клиенты говорят о нас
"Ассоциация «Фондовое Партнерство» (ранее - Ассоциация ПФТС) создана в феврале 1996 года и на сегодняшний день является одним из ведущих и наиболее авторитетных объединений профессиональных участников рынка ценных бумаг, получившее признание среди представителей органов государственной власти и инвесторов на рынке ценных бумаг, как в Украине, так и за ее пределами. Специалисты «Аудиторской фирмы НОРМА» участвуют не только в постоянном консультационном сопровождении деятельности Ассоциации, но и принимают участие в подготовке законопроектов и других нормативных актов, регулирующих рынок ценных бумаг. Предложения партнеров всегда носят конструктивный характер и помогают обеспечивать надлежащее правовое регулирование рынка ценных бумаг в Украине. "
Ассоциация «Фондовое партнерство», Заря Ирина Александровна
читать все